Loading...
کانون تبلیغاتی دیجیتال هــورنـــما
دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

استفاده از ابزارهای موجود در اینترنت و دنیای دیجیتال برای بازاریابی خدمات و محصولات  را بازاریابی دیجیتال می گویند. در واقع دراین روش بازاریابی ما بیشتر وابسته به رسانه های دیجیتالی مثل شبکه های اجتماعی هستیم. استفاده از شبکه های اجتماعی کمک قابل توجه ای به بازاریابی دیجیتالی ما می کند. و دراین بین فرقی نمی کند بازاریابی ما در شبکه های اجتماعی به صورت رایگان یا شامل هزینه باشد.

021-22473785

استفاده ازهر نوع رسانه ای که مربوط به کسب و کارهای دیجیتال است می تواند به بازاریابی دیجیتالی ما کمک کند. مثلا با استفاده از بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو می توانیم از طریق موتورهای جست و جو و به ویژه گوگل مشتریان زیادی را با محصولات و خدمات خود آشنا کنیم.

دیجیتال مارکتینگ فقط محدود به کسب و کارهای آنلاین نمی باشد. خیلی ازافراد فکر می کنند بازاریابی دیجیتالی فقط برای کسب و کارهایی است که دارای یک وب سایت هستند. در صورتی که به هیچ عنوان این طور نمی باشد. خیلی از کسب و کارهای سنتی هم از طریق تبلیغات دیجیتال سعی دارند تا خدمات خود را به مشتریان احتمالی خود معرفی کنند.

سعی افراد در دیجیتال مارکتینگ این است که از طریق ابزارهایی مثل وب سایت، ایمیل، شبکه های اجتماعی رفتار کاربران و مخاطبان تحلیل شود تا بعد از بررسی های انجام شده بتوان بیشترین بازدهی را از این افراد کسب کرد. در واقع در دیجیتال مارکتینگ هدف اصلی ما فروش است البته فروش بیشتر با داشتن مخاطبان گسترده تر. شاید در بازاریابی سنتی هیچگاه نتوانید به طیف گسترده ای از مشتریان دست یابید.

در واقع دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتال برای بازاریابی محصولات یا خدمات.

معرفی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

1.بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو (SEO)

یکی از بهترین روش های بازاریابی دیجیتال که رقابت بسیاری در آن وجو دارد سئو است. با بهینه سازی سایت می توانید هدفمند ترین مخاطبین را داشته باشید. سئو را با هیچ روش دیگر تبلیغاتی نمی شود مقایسه کرد.

با بهینه سازی داخلی و خارجی سایت ( بهینه سازی قالب سایت، مسائل تکنیکی، سرعت سایت و تولید محتوای سئو شده و توزیع آن می شود، سایت را برای موتورهای جست و جو بهینه کند تا سایت شما زودتر از رقبا درمعرض دید مشتریان قرار بگیرد.

2.بازاریابی محتوا (Content Marketing)

یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی دیجیتال بازرایابی محتوا است که مناسب برای همه ی کسب و کارهای آنلاین با هر سرمایه و بودجه ای است. و هیچ فرقی نمی کند که کسب و کار اینترنتی شما کوچک باشد یا بزرگ، سرمایه ای  برای تبلیغات اینترنتی دارید یا نه! در بازاریابی محتوا با توجه به نیاز مخاطبانتان می توانید برای رفع نیازشان محتوا تولید کنید. ممکن است با نوشتن یک مقاله بتوانید نیاز مخاطبانتان را بر طرف کنید یا اینکه یک ویدئوی آموزشی تولید کنید.

3.شبکه های اجتماعی (Social Media)

از قدرتمند ترین واثربخش ترین ابزارها در دیجیتال مارکتینگ شبکه های اجتماعی هستند. همانطور که می دانید کاربران فعلی اینترنتی بیشتر از موبایل برای رفع نیازخود در اینترنت استفاده می کنند. همین امر باعث می شود که بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی به سر ببرند.

در این صورت است که راه اندازی کمپین های تبلیغاتی  ویروسی می توانند بهترین بازدهی را برای هر نوع کسب و کاری به وجود بیاورند. افراد با کسب و کارهایی که حتی بدون داشتن سایت و رایگان می توانند در شبکه های اجتماعی کسب  در آمدهای بالایی را برای خود رقم بزنند هر کسی می تواند از شبکه های اجتماعی درآمدزائی کند. پتانسیلی که در شبکه های اجتماعی برای تبلیغات وجود دارد شاید در هیچ کدام از رسانه ها وجود نداشته باشد.

4.بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

هنوز هم ایمیل مارکتینگ در کشورما جواب می دهد. ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل ابزاری است که هیچ کسب و کار موفقی را نمی توانید پیدا کنید که از آن بهره نگرفته باشد.

بازاریابی با ایمیل ابزاری است که موفقیت در هر کسب و کار آنلاینی را تضمین می کند. هرکسب و کاری با ایمیل مارکتینگ می تواند مخاطبان بیشتری را به مشتریان وفادارش تبدیل کند. این ثابت شده است. برای درک این موضوع می توانید به ایمیل هایی که سایت های بزرگ آخر هفته ها برای شما ارسال می کنند نگاه کنید.

شما می توانید در ابتدا بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از این روش بازاریابی اینترنتی استفاده کنید. از طرفی مقرون به صرفه بودنش است که مورد توجه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین قرار گرفته است.

ایمیل مارکتینگ مناسب ترین ابزار برای رابطه سازی است. یعنی شما فقط از طریق ایمیل می توانید پیشنهاد های ویژه خود را به کاربران سایتتان بدهید و آن ها را مجاب کنید دوباره به سایت شما بیایند

5.بازاریابی ویدئویی (Video Marketing)

ویدئو ها تاثیر گذاری خیلی زیادی را برروی مخاطبان نسبت به دیگر فرمت های محتوایی می گذارند.

ویدئو مارکتینگ ابزاری است در بازاریابی دیجیتال که بیشترین اثر گذاری را روی مخاطبان می گذارد. یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی محتوا ویدئو مارکتینگ است. محتواهای ویدئویی خیلی بیشتر می توانند اثربخش باشند. شاید تا چند سال پیش کسی علاقه ای به دیدن ویدئو ها نداشت. ولی در حال حاضر الان این گونه نیست الان هر کسی دارای اینترنت پر سرعت است. عوض شدن سلایق افراد وبی حوصلگی آنها . خیلی از افراد هستند که دیدن ویدئو ها را به خواندن مطالب طولانی ترجیح می دهند.

زمانی که شما بتوانید ویدئوی تاثیر گذار تبلیغاتی بسازید مطمئن باشید بسیار راحتتر می توانید مخاطبان زیادی را به کسب و کارتان علاقه مند کنید.

 6.بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing)

بهترین ابزار بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک و نوپا بازاریابی چریکی است. کسب و کار کوچکی که نمی تواند هزینه سنگین تبلیغات اینترنتی یا سنتی را بدهد می تواند از روش بازاریابی چریکی استفاده کند.

دراین نوع بازاریابی تمام سعی در این است با کمترین هزینه بیشترین بازدهی دریافت شود. کسب و کار نوپای شما به هیچ عنوان نمی تواند در ابتدا با رقبایش مقابله کند. به همین خاطر به جای افراط در پول  خرج کردن باید ایده خوب داشته باشید. با استفاده از استراتژی ها و ابزارهای ارزان قیمت باید بتوانید بیشترین بازدهی را دریافت کنید.

از اهداف این بازاریابی دادن بهای زیا دبه مشتریان فعلی است مشتریان فعلی می توانند برای شما پولساز باشند

مثلا با دادن هدیه به آن ها می توانید از آن ها درخواست کنید که شما را به دیگران معرفی کنند.

بازاریابی پارتیزانی نوعی بازاریابی ویروسی هم است. اصلا یکی اهداف در بازاریابی پارتیزانی همین است. یعنی توسط مردم و بدون هیچ هزینه ای تبلیغات کنید.

7.تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)

تبلیغات شامل هزینه اینترنتی انواع مختلف دارد. نمونه ای تاثیرگذارترین تبلیغات اینترنتی، تبلیغات کلیکی در گوگل است. از طریق تبلیغات گوگل هر سایتی می تواند یک روزه رتبه یک گوگل شود و خیلی زود بازخورد قابل توجهی دریافت کند. این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که مشکلی بابت هزینه های تبلیغاتی ندارند.

رپورتاژآگهی یکی از محبوب ترین روش های تبلیغات اینترنتی است که ازجنبه های مختلف برای شما می تواند بسیار مفید باشد  اول اینکه شما از طریق رپورتاژ آگهی می توانید بک لینک های با کیفیت و دائمی دریافت کنید. دوم اینکه ممکن است از طریق لینک منبع ترافیک سایت شما بالا برود. سوم اینکه به برند سازی شما کمک بسیاری می کند

و در آخر مهمترین مزیت رپورتاژ آگهی این است که به سئوی سایت شما بسیار کمک می کند.

یکی از جدیدترین روش های تبلیغات دیجیتال ارسال پیام اعلان است. این روش را بیشتر در اپلیکیشن های موبایلی می بینیم. در این روش پیام های اعلان به صورت نوتیفیکیشن در موبایل ها ظاهر می شود. یعنی زمانی که شما در حال استفاده از گوشی موبایل خود هستید تبلیغاتی به صورت پوش نوتیفیکیشن برای شما ظاهر می شود. این روش هم یکی از جدیدترین و بهترین روش های تبلیغات دیجیتالی است.

مزیت های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

افراد نیازدارندکه از رسانه های دیجیتال برای بازاریابی و تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنند. امروزه تعداد محدودیی از افراد هستندکه  حاضرند به راحتی به کسب و کاری اعتماد کنند. در اصل شیوه تصمیم گیری مخاطبان عوض شده است. با وجود رسانه های اجتماعی محبوب دیگر کسی به حرف شما اهمیتی نمی دهد. اکثرافراد به حرف این و آن در شبکه های اجتماعی توجه می کنند.

دقیقا به خاطر همین موضوع هم که شده است باید از رسانه های دیجیتال استفاده کنید. در واقع هر کسب و کاری برای بقا در بین رقبایش باید در رسانه های دیجیتال فعالیت داشته باشد، نه اینکه از آن فقط برای کمک گرفتن استفاده کند.

چرا حتما باید دیجیتال مارکتینگ را یاد بگیریم؟

همانطور که اطلاع دارید اینترنت و ابزارهای موجود درآن بهترین روش ها برای بازاریابی و تبلیغات هستند. اگر به دنبال سود زیاد هستید بهتر است از بازاریابی دیجیتال استفاده کنید و اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید باید خودتان بازاریابی دیجیتال را یاد بگیرید. به عنوان مثال یکی از بهترین روش ها بازاریابی محتوا است. اگر بتوانید از طریق تولید محتوای هدفمند مشتری جذب کنید دیگری نیازی به هزینه های دیگر تبلیغاتی نخواهید داشت. در واقع اگر خودتان دیجیتال مارکتینگ بلد باشید در بسیاری از هزینه های تبلیغاتی خود می توانید صرفه جویی کنید.

درخواست تماس

لطفا اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.    طراحی وب سایت پیتار الان آنلاین نیستیم. به زودی با شما تماس میگیریم.
    [3cx-clicktotalk id="238" title="jadid"]