Loading...
کانون تبلیغاتی دیجیتال هــورنـــما
کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی یک استراتژی ویژه طراحی شده است که برای دستیابی به نتایج و افزایش آگاهی از برند ، فروش و ارتباطات در یک بازار خاص در رسانه های مختلفی انجام می شود.
کمپین تبلیغاتی در واقع به معنای استفاده از کانال های مختلف برای رساندن پیام تبلیغاتی است. امروزه این روش کاربردهای بسیار زیادی را دارا است و بسیاری از شرکت های بزرگ و معروف از این روش برای کارهای تبلیغاتی خود استفاده می کنند.

021-22473785

اکثر کارآفرینان فکر می کنند انجام یک کمپین تبلیغاتی به معنای ایجاد تبلیغات ساده است. با این حال ، آنها اشتباه می کنند. برای اینکه تبلیغات بهترین نتیجه را کسب کنند ، لازم است درست از ابتدا سازماندهی شود.

اگر قصد راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی را دارید که به طور خاص برای تجارت شما طراحی شده است ، توصیه می کنیم با یک فرد متخصص در این حیطه تماس بگیرید. در این زمینه ، یک آژانس تبلیغاتی آنلاین که بطور ویژه به سمت بازاریابی اینترنتی هدایت می شود بهترین شرط بندی شماست این بهترین روش برای دستیابی به نتایج مورد نظر شماست.

علاوه بر این ، شما قادر خواهید بود تا بودجه خود را بهینه کنید و به معیارهای مربوط به تکامل اقدامات دسترسی پیدا کنید.

کمپین تبلیغاتی هورنما

مراحل طراحی کمپین تبلیغاتی

۱ . تحقیق

اولین قدم این است که برای محصولاتی که قرار است تبلیغ شوند تحقیقات در بازاررا انجام دهید. باید تقاضای محصولات را برآورد و موقعیت آن نسبت به رقبا را بسنجید. در اصل تحقیقات بازار جزو فرآیندهایی است که هیچ گاه تمام نمی شود، قبل از طراحی هر کمپین لازم است برآوردی از رقبا، پرسنا و جایگاه خود در بازار داشته باشید تا بتوانید کمپینی موثر طراحی کنید.

۲ . شناخت مخاطبان هدف

باید مطلع باشیم چه کسانی قرار است محصولات ما را خریداری کنند و چه کسانی را باید هدف قرار دهیم. شناسایی مخاطبان هدف به ما این امکان را می دهد که  کمپین تبلیغاتی اثربخش تری را به اجرا دربیاوریم. وقتی مخاطبان خود را به خوبی بشناسیم با سبک زندگی آنها آشنایی خواهیم داشت به این طریق می دانیم بهترین کانال برای برقراری ارتباط با آنان چیست و به چه طریقی می توانیم توجه آنها را به خود جلب کنیم. تعریف پرسنا میتواند ایده های زیادی برای طراحی کمپین تبلیغاتی و انتخاب بسترهای مناسب را مشخص کند.

۳ . تعیین بودجه

قدم بعدی تعیین بودجه است. نکات زیر را در زمان مشخص کردن هزینه های کمپین تبلیغاتی مد نظر داشته باشید : اجرا، رسانه و نمایش تبلیغ، کارهای اداری و مواردی از این دست که در اجرای کمپین های تبلیغاتی دخالت داشته باشد و لازم است هزینه ای را به آنها اختصاص دهید. بودجه ی مدنظر شما مشخص می کند بهتر است صرفا کمپین تبلیغاتی دیجیتالی داشته باشید یا از نظر مالی توانایی پوشش دهی هزینه های بالای تبلیغات محیطی و یا تلویزیونی را دارید. به این صورت می توانید استراتژی ها ی مناسب را انتخاب کنید.

کمپین تبلیغاتی هورنما

۴ . تصمیم گیری در مورد تم مناسب کمپین تبلیغاتی

در طراحی کمپین تبلیغاتی یکی از موارد بسیارمهم تصمیم گیری در مورد تم مورد استفاده است. رنگ قالب کمپین باید مشخص شود، و گرافیک مورد استفاده در تمامی تبلیغات باید یکسان یا حداقل شبیه به هم باشند، نوع موسیقی و صدایی که استفاده می کنید باید تعریف شده و متناسب با تن صدای برند باشد، طراحی تبلیغات، پیامی که از طریق تبلیغ باید به مخاطبان برسد، زبانی که در کمپین مورد استفاده قرار می گیرد و غیره … از جمله مهمترین عواملی هستند که باید از قبل و با توجه به هدف و پیام تبلیغ و متناسب با استراتژی بازاریابی و برند شرکت، مشخص شود.

۵. انتخاب رسانه ی مناسب

تعداد رسانه ها و شبکه هایی که در کمپین مورد استفاده قرار می گیرند باید براساس دسترسی به مخاطبان، مشخص شوند. از بین رسانه ها و شبکه های موجود باید آنهایی را انتخاب کنید که دسترسی به مخاطبان هدفتان را آسانتر کند.  شناخت مخاطبانتان در تعیین نوع رسانه کمک بسیارزیادی به شما خواهد کرد. همچنین میزان بودجه و هدف از برگزاری کمپین تبلیغاتی هم نقش به سزایی در تعیین رسانه ی مناسب دارد.

۶ . برنامه ریزی رسانه

برنامه ریزی در مورد نمایش تبلیغات در رسانه ها باید با نهایت دقت صورت بگیرد. تنها در این صورت است که تبلیغ توسط مخاطبان هدف دیده خواهدشد. اهمیت این مرحله دراین است که هزینه ی تبلیغات در رسانه های مختلف بسیار بالا است بنابراین لازم است زمانیکه مخاطبان هدف شما از رسانه ای که بیشتر استفاده می کنند را شناسایی و تبلیغات خود را در این زمان ها به معرض نمایش بگذارید یا پخش کنید.

۷. اجرای کمپین تبلیغاتی

ودرآخرکمپین به اجرا درخواهد آمد و بازخورد آن گرفته می شود. در حین اجرای کمپین باید مخاطبان خود را تحت نظر داشته باشید و اثرگذاری کمپین را بسنجید. بهترین راه مقایسه ی عواملی از جمله شناخت برند، میزان فروش، جلب توجه کردن تبلیغات و میزان تعامل مخاطبان با آنان است. بررسی میزان اثرگذاری تبلیغ به شما کمک خواهدکردکه نقاط قوت و ضعف کمپین خود را شناسایی و در کمپین های بعدی از اطلاعات به دست آمده استفاده کنید.

فرهنگ سازی به روش کمپین تبلیغاتی

برای فرهنگ سازی با استفاده از ابزار تبلیغاتی روش های مختلفی وجود دارد. نشان دادن مزایا و مقایسه آن با معایب شیوه فعلی، یکی از این روش هاست. در این روش، به مخاطبان نشان داده می شود که شیوه  کنونی چه مشکلاتی  را برای دیگران ایجاد می کند و در نقطه مقابل نشان داده می شود که تغییررفتارفعلی به رفتار مطلوب چه منافعی برای خود فرد و دیگران می تواند فراهم آورد. در این روش تلاش می شود با مقایسه شرایط فعلی با شرایط مطلوب، حس نیاز را تحریک و تمایل به تغییررفتار را افزایش داد…

چگونه می توانیم یک کمپین تبلیغاتی جذاب در شبکه های اجتماعی راه اندازی کنیم؟

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یکی از ارزان‌ترین اثربخش ترین روش‌های تبلیغاتی است. به همین علت است که اکثر برندها برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌های ویژه‌ای دارند. استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ، مزایای ویژه‌ای دارد. با کمک آن، پیام‌های تبلیغاتی شما مستقیما به مخاطب می‌رسد. وفاداری مشتریان و آگاهی از برند، افزایش پیدا می‌کند. ترافیک سایت فروشگاهی شما بهتر می‌شود و در نهایت، همه‌ی این عوامل به فروش بیشتر منجر می‌شود. این روزها اکثر مردم در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند.

بسیاری از برندها برای تبلیغات خود، در شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کنند. اگر می‌خواهید در بین این همه برند، شناخته شوید، باید تبلیغات متفاوت‌تری داشته باشید. گذاشتن پست‌های تکراری، کپشن‌های همیشگی، عکس‌های خسته‌کننده، کاری است که به راحتی به فکر همه می‌رسد.

اگر می‌خواهید در شبکه های اجتماعی بدرخشید،باید توجه مخاطبان را جلب کنید و متفاوتر از بقیه عمل کنید، باید روش موثرتری را پیش بگیرید.

یکی از روش‌های جذاب برای جلب مشارکت مخاطبان، راه انداختن کمپین‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی است. حتما با شنیدن اسم کمپین به این فکر می‌کنید که یک پست بگذارید و از مخاطبان بخواهید با محصولات شما عکس بگیرند و هشتگ بزنند! راه اندازی کمپین، بسیار فراتر از این ایده‌ است.

باید کمپینی راه‌اندازی کنید که اثربخش تر و خلاقانه باشد. به دلیل اینکه مخاطبان اینستاگرام، بیشتر از دیگر شبکه‌های اجتماعی هستند و مشارکت بیشتری دارند، این پلتفرم برای راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی بسیار مناسب‌تر است.

درخواست تماس

لطفا اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.    طراحی وب سایت پیتار الان آنلاین نیستیم. به زودی با شما تماس میگیریم.
    [3cx-clicktotalk id="238" title="jadid"]