Loading...
کانون تبلیغاتی دیجیتال هــورنـــما
اینترنت اشیا IOT و نمونه‌هایی از اینترنت اشیا

اینترنت اشیا IOT و نمونه‌هایی از اینترنت اشیا

502بازدید

این روزها واژه IOT یا اینترنت اشیا زیاد به گوشتان خورده، ولی کاربرد یا معنای آن را ندانید. واژه IOT مخفف (internet of things) است که نظریه اینترنت اشیا در سال 199 برای اولین بار توسط کوین اشتون مطرح شد. اما بعد از 2 سال به صورت جدی در دنیای IT روی این مبحث کار شد نکته جالبی که می‌توان به آن اشاره کرد در حال حاضر کسب و کارها در حال حرکت به مسیر استفاده از این تکنولوژی هستند.

اگر بخواهیم خیلی ساده‌تر به این مبحث نگاه کنیم می‌توان گفت اتصال و هماهنگی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر یا حتی تعامل با انسان توسط اینترنت را اینترنت اشیاء می‌گویند.

می‌توان اولین نمونه استفاده از این تکنولوژی را تولید توستر با قابلیت اتصال به اینترنت نام برد که در سال 1989 توسط یه کمپانی رونمایی شد.

نمونه‌های امروزی را می‌توان به یخچال‌های هوشمند، خودروهای هوشمند، خانه‌های هوشمند و… اشاره کرد.

چند نمونه از اینترنت اشیاء (IOT)

1-آمازون و تاید

اپلیکیشن آمازون با اتصال به Wi-Fi به سایت آمازون متصل است که به کاربران خود اجازه می‌دهد تا بتوانند به صورت خودکار محصولات مورد نیاز خود را سفارش بدهند، شرکت تاید طی یک همکاری با مجموعه آمازون در اپلیکیشن یک گزینه وجود دارت تا مشتریان بتوانند خودکار مواد شوینده خود را به صورت خودکار سفارش دهند تا در عرض چند روز ارسال شود و حتی می‌توانند با محصولات مشابه یا محصولات و برندهای تجاری بدون مارک مقایسه کنند تا راحت‌تر بتوانند خرید خود را انجام دهند.

2-سیگار برگ

یکی از شرکت‌های معتبر سیگار سازی سیگار برگ در روز پدر سال 2012 تصمیم جدی گرفت که باعث تحول بزرگی شد که یک کمپین IOT راه اندازی کردند که روی بسته سیگارهای برگ یک QR طراحی شده بود که پدران سیگار خود را دریافت می‌کردند می‌توانستند با اسکن کد QR یک بسته پیام ویدئویی شخصی از فرزندان خود را ببینند.

استفاده از این تکنولوژی باعث جلب اعتماد مصرف کنندگان برای فروش بیشتر سیگار شد که باعث شد در آن سال شاهد افزایش 72 درصدی فروش در روز پدر شوند.

3-ساعت با زنگ هشدار:

شما با استفاده از Rasberry Pi می‌توانید یک اینترنت اشیا با ساعت زنگ‌دار خود ایجاد کنید که زمان تردد قطارها به آن متصل خواهد شد و زنگ هشدار آن را براساس یک قطار انتخابی تنظیم کنید، این کار باعث می‌شود که اگر قطار انتخابیه شما خارج از برنامه در حال تردد است بیشتر بخوابید یا ساعت زنگ‌دار خود را به ایستگاه‌های رادیویی مختلف متصل کنید که در روزهای آخر هفته یک کانال موسیقی یا به به کانال‌های هواشناسی متصل شوید.

Call To Action
نیاز به مشاوره دارید!!!

شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات و یا مشاوره با کارشناسان ما به صورت تلفنی و بدون هزینه در تماس باشید

021 - 913 00 143

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[3cx-clicktotalk id="238" title="jadid"]